TERMÉSZETES EGÉSZSÉG KÖZPONT

Kevesen tudják, de a testünkön több olyan terület van, ahol a szervezetünk teljes "lenyomata" megtalálható. Teljes testtérkép van például többek között a tenyerünkön, az arcunkon, a fülünkön és nem utolsó sorban a talpunkon.  Az adott testrészen nemcsak a szerveink állapotát tudjuk megállapítani, de ezeken a reflex pontokon keresztül kezelni is tudjuk azokat. Aa talpmasszázzsal rengeteg betegséget lehet kezelni. Ugyanis a talp idegellátása rendkívül gazdag, több mint 70.000 idegvégződés található rajta. Ezért alkalmas arra, hogy rajta keresztül a szervezet egészét kezeljék. Minden szervnek megvan a pontos helye és gyógyítási módja a refelxológiában.


Története és kialakulása

Eredetét nem ismerjük, valószínűleg egyidős az akupunktúrával, így akár 6000 éves múltra is visszatekinthet. Ie. 2300 körül Egyiptomban már használták ezt a módszert, de más kultúrákban is a mindennapi gyógyítás eszköze volt: Kínában, Európában, a rómaiaknál, az indián törzseknél és az inkáknál. Újrafelfedezése dr. William H. Fitzgerald amerikai orvos nevéhez fűződik.

Térkép testünkön

A talpunk megfelel a testünk térképének, minden terület egy-egy szervnek feleltethető meg. A különböző szervek helye megtalálható a talpon. A jobb láb a jobb oldali szerveknek, a bal láb a bal oldali szerveknek felel meg. A talpon nemcsak rengeteg idegvégződés található, de a testet behálózó energiapályák, meridiánok is itt végződnek. Testünk akkor működik egészségesen, ha benne az energia szabadon áramlik, és átjár minden sejtet. Amikor az áramlás valahol valamiért elakad, akkor az ott levő szervben energiahiány alakul ki, vagyis megbetegszik. Megfelelő talpmasszázs szinte minden problémán segíthet. Hiszen a lábfejünkön, a talpunkon található speciális zónák masszírozása hatással van szervrendszereinkre.

Miért a reflexológia?

A reflexológia világszerte elterjedt és elismert természetgyógyászati módszer. Sikerét rendkívüli hatékonyságának köszönheti. A terápia az egész szervezetre hatással van, emellett nincs káros mellékhatása. Szinte bármikor, bárhol alkalmazható, kortól és nemtől függetlenül.

A reflexterületek ingerlése folytán különböző aktiváló és gátló jelenségek jönnek létre. A reflexpontok masszírozásával a központi idegrendszerre, a belső szervekre, mirigyekre hatást lehet gyakorolni.

A reflexterápia serkenti a vér- és nyirokkeringést, befolyásolja, erősíti a szervezet immunválaszait, elősegíti a salakanyagok kiválasztását, a méregtelenítő folyamatokat, szabályozza a belső elválasztású mirigyek működését, az endorfin felszabadulás miatt is csökkenti a fájdalmat, az idegi feszültségeket, izomfeszüléseket oldja, a stressz negatív hatásait csökkenti.

Egy reflexpont vagy terület érzékenysége vagy fájdalma a hozzátartozó belső szerv funkciózavarát vagy megbetegedését jelenti. Egy szerv működösének zavara izgalmi állapotot tart fenn a megfelelő talpi reflexterületen, ilyenkor csomók, keményedések tapinthatók.

A lábon lévő reflexzónák a megfelelő szervek salakanyag lerakó helyei. Ha a káros anyagcsere termékek a helytelen táplálkozás, életmód következményeként felszaporodnak a szervezetben, szervekben és nem tudnak természetes úton eltávozni, a szervek károsodnak, és a reflexzónákban lerakódások képződnek. A sérült, terhelt zónákban különböző nagyságú kiterjedésű, állagú kristályos göböket tapinthatunk ki, ilyenkor a zónák érzékenyek, sőt fájdalmasak is lehetnek masszázs esetén. A reflexológus a megfelelő pontok masszírozásával növeli a hozzá rendelt szerv vérbőségét, javítja az anyagcseréjét, a nyirokkeringését, és ezáltal mozgósítja a szervezet öngyógyító erőit, segíti a lerakódások távozását.   A reflexterápia a gyakorlatban egyszerűnek tűnik, hiszen adott egy jól behatárolt "szervtérkép", melynek segítségével könnyű eligazodni a megfelelő területek között. A valódi, mélyreható kezelés azonban nagy felkészültséget és elmélyült ismereteket, nagy tapasztalatot kíván.


Milyen problémák megoldásában segíthet a reflexológia?

  • a vérkeringés szervei és betegségei
  • a nyirokkeringés szervei és betegségei
  • a légzőszervek és betegségei
  • az emésztőszervek és betegségei
  • a vizelet - kiválasztás szervei és betegségei
  • a női és férfi nemiszervek és betegségei, meddőségi problémák
  • az anyagcsere és betegségei
  • a belső elválasztású mirigyek és betegségei
  • az idegrendszer és betegségei
  • az érzékszervek és betegségei
  • a mozgásszervek, csont - és izomrendszer betegségei
  • összetett kórképek esetében


Ajánlott betegségmegelőzésre egészséges embereknek is.