TERMÉSZETES EGÉSZSÉG KÖZPONT


Már az õsember megfigyelte, hogy az állatok ha megbetegszenek, füveket esznek. Az elõdeinknek nem voltak laboratóriumjaik, és mégis tudták, hogy egyes betegségeknél milyen gyógynövényeket adjanak. Így alakult ki a népi gyógyászat, amelynek alapján késõbb szakmává alakult, és tudományos alapokon kezdték a gyógynövényeket alkalmazni.

Története és kialakulása

Az első feljegyzéseket a gyógynövényekről a sumérok készítették agyagtábláikra Kr.e. 3000 környékén. Innen kezdődött a fitoterápia. 
Az emberiség a korai időkben a növényeket tápláléknak tekintette, ezzel együtt azonban különböző betegségek ellenszereként is fogyasztotta. Az egyiptomi tudósoktól a titokzatos druidákon át, a középkor kínai orvosaitól a 18. század nagy tudósaiig az emberiség folyamatosan bővítette a tudásanyagot a gyógynövényekről és gyógyító hatásukról. 
A régen ismert gyógyászati szerekből és a rájuk vonatkozó ősi tapasztalatokból alakult ki tulajdonképpen a 21. század tudománya. 
Mára a tudomány fejlődésével olyan vizsgálati módszerekhez jutott az emberiség, amelyekkel új növényi hatóanyagok ismerhetők fel és alkalmazhatók.


Miért a fitoterápia?

Az egészség természetes fenntartása A fitoterápiát el lehet, és kell választani a klasszikus gyógyszerektől. Mind a kettőnek megvan a maga helye.

Tény ugyan, hogy ez emberiség és az orvostudomány az elmúlt 100-150 évben a klasszikus gyógyszereket részesítette előnyben, melyek kitűnő eredményeket is hoztak. Ezzel együtt azonban a hatékony, vegyészeti eljárásokkal előállított, klasszikus értelemben vett gyógyszereknek gyakran mellékhatásaik is vannak, melyekre egyre inkább felfigyeltek. 
Ezért manapság már a gyógyszerek két különböző típusáról beszélhetünk. A klasszikus értelemben vett gyógyszerek adott betegségek leküzdésére erős és hatékony eszköznek bizonyulnak, míg a fitoterápia gyengéd, és sokszor megelőző megoldást kínál sok enyhe és krónikus betegségre, mint például az artrózis vagy az álmatlanság.


Hogyan alkalmazzuk a fitoterápiás készítményeket?

A gyógynövények hatásmechanizmusa majdbem minden gyógynövénynél más és más. Lényegében az egészség megelõzésében és a betegségek gyógyításában a gyógynövények nélkülözhetetlenek a természetgyógyászatban, mert holisztikusan beleillenek abba a komplex természetgyógyászati igyekezetbe, hogy a beteg érdekében több természetgyógyászati módszerrel jobb eredményeket érünk el, mintha külön-külön csak a gyógynövényeket alkalmaznánk. A hatásmechanizmusuk valójában az, hogy a beteg szervben beleilleszkednek a test receptoraiba molekuláris szinten, és visszafelé fordítják az egészség felé a megváltozott receptort. De nemcsak hatóanyag szerint foglalkozunk velük, mert minden gyógynövényben van energia és információ, amit a Teremtõ helyezett beléjük, hogy test-lélek-szellem szinten hogyan kell hatniuk.


Milyen formában alkalmazhatók a gyógynövények?

Tea, zöld levelek és hajtások formájában. Pakolásként, tinktúra, gyógybor, gyógypálinka, krémek, kenõcsök, szirupok, végbél- és hüvelykúpok, tabletták, ragtapaszok, jégkockák és paszták.